شرکت دانش بنیان مگافرآور

مگامنیزیم

مگامنیزیم

MegaMagnesium

(اکسید منیزیم خالص) آلکالایزر و بافر ویژه

استفاده از کنسانتره و غلات نشاسته ای مانند ذرت و جو در تغذیه نشخوارکنندگان به منظور تامین انرژی و افزایش تولید شیر و گوشت لازم و ضروری می باشد. با توجه به ساختار شکمبه دام ها برای هضم ترکیبات فیبری، استفاده از سطوح بالا ترکیبات نشاسته ای در زنجیره باعث کاهش نشخوار و از طرفی تخمیر سریع آن ها و کاهش pH  شکمبه و در نهایت سبب بروز اسیدوز می شود.

چرا مگامنیزیم

مگامنیزیم با فرمول شیمیایی MgO نوعی اکسید منیزیم با خلوص بالاست که می توان از آن در خوراک دام و طیور به عنوان مکمل منیزیمی و الکالایزر استفاده کرد.

ویژگی-های-مگامنیزیم--موبایل
ویژگی-های-مگامنیزیم

چرا باید از مگامنیزیم استفاده کنیم ؟

بررسی نتایج پژوهش انجام شده در دانشگاه بیرجند روی ۱۱ نمونه آزمایشگاهی که شامل کربنات منیزیم،مگامنیزیم و بیکربنات سدیم (جوش شیرین) بود، نشان داد که مگامنیزیم دارای شاخص ارزش بافری بالاتری در مقایسه با سایر نمونه ها می باشد. ارزش بافری به عنوان شاخصی برای ارزیابی بافرها بر حالت اسیدی – باز شکمبه و تخمین اسید-باز جیره می باشد.

dairy-calf-trough
chart

مقدار مصرف :

گاوشیری
گاو شیری :
۰.۴ تا ۰.۸ درصد کنستانتره
طیور
خوراک طیور :
حداکثر ۰.۳ درصد جیره
جهت دریافت مشاوره یا ارتباط با واحد فروش فرم زیر را پر نمایید.
تماس با ما

تحقیقات علمی انجام شده در شرکت دانش بنیان مگافراور بر روی این محصول :
بررسی خصوصیات ترکیبات آلکالایزر تولید شده از معادن استان خراسان جنوبی و تاثیر آن بر فراسنجه های تخمیری و هضم شکمبه ای در شرایط برون تنی ( وقار سیدین، پایان نامه کارشناسی ارشد، 1397)
تعیین ظرفیت بافری برخی ترکیبات آلکالایزری و بافری معدنی بومی و تاثیر آن ها بر فراسنجه های تخمیری و هضم شکمبه ایی در شرایط برون تنی (مجله پژوهش های علوم دامی ایران، 1398)
بررسی اثر چند مخلوط بافری بر ظرفیت بافری و شاخص ارزش بافری در شرایط آزمایشگاهی (هشتمین کنگره علوم دامی ایران، 1397)
تاثیر مخلوطی از ترکیبات بافری بر فراسنجه های تخمیری و هضم شکمبه ای در شرایط برون تنی (هشتمین کنگره علوم دامی ایران، 1397)