شرکت دانش بنیان مگافرآور

مقالات مگافرآور

مجموعه ایی از مقالات تیم توسعه و تحقیقات شرکت مگافرآور
برای تولید و عرضه محصولاتی کارآمد و ایده آل به دامداران عزیز
بافر ها

بافرها و ترکیبات آلکالایزر

در علم تغذیه بافر به عنوان نمک یک اسید ضعیف یا هیدروکسید و یا اکسید تعریف میشود که میتواند اسیدهای خوراک و یا اسیدهای تولید شده در طول هضم و متابولیسم ماده مغذی را خنثی نماید .جهت اینکه یک ترکیب به عنوان بافر در شرایط فیزیولوژی مؤثر واقع شود باید..

توضیحات بیشتر »
اکسید منیزیم

اکسید منیزیم در تغذیه دام

اکسید منیزیم به عنوان یکی از عناصر ماکرو مورد استفاده در جیره از جمله عناصری است که نقش پر رنگی در  اکثر واکنش های بدن دام ایفا  میکند . ازطرفی با صنعتی شدن پرورش و تغییر جیره های حاوی علوفه بیشتر به جیره ای دارای غلات و کربوهیدرات بالاتر لزوم استفاده از ترکیباتی که بتواند شرایط نرمال شکمبه را ثابت نگهدارد لازم و ضروری است

توضیحات بیشتر »
پلت بایندر

تاثیرات تغذیه ای پلت بایندرها

پلت بایندر مناسب چسباننده ذرات خوراک پلت بایندر ها شده است. امروزه در مرغداری ها استفاده از بنتونیت سدیم رواج پیدا کرده است. ثابت شده است که پلت کردن خوراک طیور به ویژه جیره های با انرژی کم، اثرات بسیار سودمندی را خواهد داشت. یکی از موارد استفاده از بنتونیت در خوراک دام ، پرندگان و … می باشد.
امروزه متخصصان تغذیه به دنبال راهی برای افزایش مقاومت فیزیکی انواع پلت بایندر هستند.با توجه به افزایش استفاده از خوراک های پلت شده در مرغداری ها این موضوع یک امر ضروری می باشد.

توضیحات بیشتر »

اثرات مفید استفاده از بنتونیت فراوری شده (مگاباند) در تغذیه طیور

بنتونیت فراوری شده(مگاباند)توانایی زیادی در جذب سموم قارچی به‌ویژه آفلاتوكسین‌ها دارند‌. بنتونیت‌سدیم و بنتونیت‌كلسیم‌، دو نوع طبیعی از بنتونیت‌ها هستند كه به‌میزان زیادی در جیره‌های دام و طیور استفاده می‌شوند‌.

توضیحات بیشتر »
پلت

7 عامل کلیدی جهت بهبود کیفیت خوراک پلت

پلت کردن فرآیند تبدیل خوراک پوره آسیاب شده ریز، به پلت‌های نرم متراکم یا کپسول است. برای سال‌های متمادی، پلت‌سازی به عنوان یک هنر در نظر گرفته می‌شد، چرا که فرآیندها با اندازه‌گیری دقیق انجام نمی‌شد و نتایج نامشخص بود، در نتیجه ساخت محصول باکیفیت بسیار سخت بود. امروزه علم فناوری خوراک دام به نقطه ای رسیده است که با دانستن ویژگی های خوراک (رطوبت، محتوا، الیاف و …) و استفاده از ماشین آلات با اندازه‌گیری دقیق انجام می‌شود،

توضیحات بیشتر »

مطالب بیشتر در اینستاگرام مگافرآور

اکنون مارا دنبال کنید